ILDIZBOND METAL ESASLI ÜZERİ DOĞAL TAŞ KAPLI PANEL KİREMİT

Çatı kaplamasında büyük avantajlar sağlayan üzeri doğal taş kaplı metal kiremit  ilk kez ILDIZ  tarafından 1991 yılında Türkiye'ye ithal yoluyla getirilmiş daha sonra 2003 yılında tamamen yerli teknoloji ve know how ile ILDIZBOND  markası ile  üretilmeye başlanmıştır.

ILDIZBOND  panel kiremitleri hafiftir (6 kg/m2) ,depreme karşı büyük güvence sağlar. Uzun ömürlü(50 yıl garantili) , çatılara güzel bir görünüm kazandırır.ILDIZBOND  çatı kaplamaları 12 derece ile 90 derece arasındaki her eğimde döşenebilir.

 ILDIZBOND metal kiremitleri çatı kaplamasında kullanıldığı gibi cephelerde de kullanılabilmektedir.Çelik kiremitler cephede kullanıldığında binayı bir zırh gibi sarar,cepheye yük bindirmez,bakım onarım gerektirmez.

 

 ILDIZTILE METAL ESASLI ÜZERİ BOYALI PANEL KİREMİT

 

ILDIZBOND, 10 yıldır ürettiği çelik esaslı , üzeri doğal taş kaplı, metal kiremitlerin yanında, üzeri doğaltaş kaplı olmayan boyalı saçtan ILDIZTILE metal kiremitlerini üretmeye başlamıştır. Türkiye sermayesi, Türkiyeli mühendislerin tasarımı ile imal edilen makineler tarafından otomatik olarak üretilen, tamamen Türkiye’nin eseri bir ürün.

ILDIZTILE. Bundan böyle, yurt dışına döviz kaybı yerine, yurt dışından döviz sağlayacak güçlü bir yatırımın ürünü. 

 

 ILDIZBOARD EPS ESASLI ISI YALITIM PANELİ

1. ILDIZBOARD, ILDIZBOND metal kiremitleri ile aynı formda üretilen bir ısı yalıtım panelidir. EPS (Genleştirilmiş Polistren Sert Köpük)  den üretilmektedir

2.ILDIZBOND metal kiremitlerinin altında,ILDIZBOARD ısı yalıtım paneli kullanıldığında birçok avantajlar yaratılmaktadır.

Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz.

a. ILDIZBOARD, ILDIZBOND metal kiremitleri ile aynı formda olduğundan, metal kiremit ısı yalıtım paneli üzerine bire bir oturmaktadır. Böylecemetal kiremit ile, ısı yalıtım paneli arasında boşluk kalmadığından, kiremidin üzerinde rahatlıkla yürünebilmektedir.

b. Isı yalıtım panelinin alt ve üst yüzeyinde ince kanallar olduğundan çatı altı havalanmakta terleme olmamaktadır.

c. ILDIZBOARD kullanımı ile ısı yalıtım problemi de çözülmüş olmaktadır. ILDIZBOARD ısı yalıtım ihtiyacına göre 2-8 cm arasındaki kalınlıklarda ve 18-34 kg/m3  arasındaki  yoğunluklarda üretilmektedir.

d. ILDIZBOARD kullanılan çatı kaplamalarında, kadronajlama yapılmasına ihtiyaç kalmadığından, hem ahşaptan, hem de işçilikten tasarruf edilmektedir

 

 

 

 

            

            

            

            

            

          

            

            

 
 

 

 
 
       
     

Copyright © 2005 Elit Yapı